Skip to main content
Apžvalgos

XIX tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš” jungtinis koncertas Skapiškyje

By 28 spalio, 202129 spalio, 2021No Comments

Į įvairiaspalvę Kupiškio KC Skapiškio padalinio spalio mėnesio renginių paletę nuo 2004 -ųjų metų kasmet šviesiausiomis spalvomis įsilieja tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio ,,Tai – aš” jungtinis koncertas. Nuo 2003 metų devynioliktą kartą organizuojamas festivalis jau septynioliktąjį kartą užsuko į Skapiškį. Šiais metais koncertavo dainuojamosios poezijos atlikėjai Giedrius Arbačiauskas, Agnė Arbačiauskienė, Nojus Arbačiauskas, grupės ,,Arbata” vokalistas Andrius Zalieska, Brett Perkins (Danija/JAV), Evelyne Galle (Prancūzija), Emma O’Reilly (Airija).
Giedrius ir Agnė Arbačiauskai – šeimyninis duetas scenoje, atliekantis savo kūrybos dainas jau nuo 2007 metų. Ketvirtadienio vakarą Skapiškyje šis duetas virto trio – scenoje kartu su tėvais pasirodė ir Nojus Arbačiauskas, kurio balsas nepaprastai praturtino autorinių dainų skambesį. Violončelės, balso ir gitaros garsai suskambo scenoje moderniųjų lietuvių poetų eilėmis.
Andrius Zalieska – Zala grupės ,,Arbata” vokalistas, atvežė dainas iš solinio albumo ,,Autentiškai gilus”. Kaip visada Andriaus tekstai ir muzika buvo kupini metaforinės plastikos, kuri lyg srovė pagavo ir nešė į gilią simbolių kalbą.
Emma O`Reilly – talentinga dainininkė bei puikiai kritikų įvertinta dainų tekstų kūrėja iš Dublino. Nuo pat ankstyvos paauglystės O’Reilly atlieka įvairių žanrų ir stilių muziką. Iškart baigusi mokyklą, jaunoji dainininkė keliavo po savo gimtąją šalį bei užsienį, klausytojus savo kūriniais šildžiusi kartu su skirtingomis muzikos grupėmis bei žinomais dainininkais.
Emma savarankiškai įrašė keletą singlų, o vėliau, prisijungusi prie muzikos įrašų studijos, ten įrašė trumpą dainų kolekciją kartu su orkestru ir, laikui bėgant, klausytojai Emmą pradėjo lyginti su tokiomis pasaulinio garso įžymybėmis kaip Kate Bush, Tori Amos bei Laura Marling. Koncerto Skapiškyje metu Emmos balsas skambėjo itin jautriai ir švelniai, suvirpindamas nevieno žiūrovo širdį.
Evelyne Gallet – prancūzų dainininkė, mėgstanti prajuokinti publiką iki ašarų. Ji perteikia istorijas ir jausmus gitara ir balsu tik jai būdingu stiliumi. Evelina yra išleidusi 5 albumus ir surengusi daugiau nei 800 koncertų Prancūzijoje, Kvebeke, Šveicarijoje, Belgijoje ir Lietuvoje. Savo dainomis ji kalbėjo apie laisvę, laisvę mylėti, gyventi taip, kaip norime, ji dainavo apie laisvę būti savimi, nesijaudinant ką pagalvos kiti…
Brett Perkins (JAV) – Grammy apdovanojimu nominuotas Amerikiečių dainų autorius Brett Perkins pastaruosius keturis dešimtmečius praleido tobulindamas savo įgūdžius bei dalindamasis jais su kitais.
Iš Kalifornijos kilęs, šiuo metu Kopenhagoje gyvenantis atlikėjas apkeliavo 39 šalis, kaip lektorius, atlikėjas, įvairių diskusijų, konferencijų bei programų dalyvis. Jo kūrybinėje biografijoje galima išvysti ne tik daugybę autorinių darbų, tačiau ir jungtinių singlų. Ypač ryškūs jo darbai su Sony muzikos agentūros atlikėju Mads Langer: garso takeliai skirti MTV bei NBC televizijos kompanijų serialams bei daugybė tarptautinių apdovanojimų, tarp kurių galima išvysti net ir Grammy nominaciją.
Brett Perkins vedamos kūrybinės dirbtuvės ,,Getting Indie With It” bei “Three C’s Of Effective Songwriting” buvo įtrauktos į Berklio muzikos akademijos, Los Andželo dainų rašymo mokyklos bei Stokholmo Karališkosios konservatorijos programas.
Nuo 2002m. Brett Perkins, kasmet rengia ,,Community Through Co-Writing” mokymus dainų kūrėjams, kuriuose dalyvavo jau daugiau nei 1500 tekstų autorių iš įvairių šalių.
Šiuo metu Brett Perkins rengia solo pasirodymus bei koncertuoja su Danijoje susikūrusia grupe ,,The Pawnshop Preachers” bei folk/pop duetu Michaut/Perkins. Koncerte Skapiškyje būta ir debiutų – vieną dainą Brett Perkins atliko pritariant Agnei Arbačiauskienei violančele.
Kiekvienas atlikėjas buvo savitas, unikalus, dainų melodijos ir žodžiai vienaip ar kitaip palietė žiūrovų širdis.
Koncertą vedusi režisierė Vita Vadoklytė pasidžiaugė jau aštuoniolika metų besitęsiančia kūrybine draugyste su VšĮ kultūros ir švietimo centru Vilniaus mokytojų namais, o šios kultūros įstaigos projektų vadovė Ramunė Butkutė padėkojo, kad festivalis surado savo namus ir jį mylintį išskirtinį ne tik nedidelio Skapiškio miestelio, bet ir aplinkinių vietovių žiūrovą. Festivalio koncertai vyksta keletoje Lietuvos vietų. Vedančiųjų prašymu buvo nusiųsti plojimai buvusiam šio festivalio meno vadovui aktoriui, bardui Gediminui Storpirščiui, kuris vieną iš keletos regionuose vykstančių šio festivalio koncertų patikėjo Skapiškiui. Taip pat koncerto Skapiškyje metu buvo prisimintas kūrėjas, padovanojęs festivaliui pavadinimą ,,Tai – aš” – Maestro Vytautas Kernagis. Šiais metais minime šios išskirtinės Lietuvos kultūros asmenybės 70 – ąsias gimimimo metines.

Kupiškio KC Skapiškio padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Skaistė Bakanienė atlikėjus apdalino Kupiškio krašto kulinarinio paveldo dovanėlėmis, o baigiamasis šventės akordas buvo 50-ąjį jubiliejų švenčiančiam aktoriui, bardui Giedriui Arbačiauskui padovanotas jubiliejinis tortas ir lietuvių, anglų, airių bei prancūzų kalbomis sudainuota daina ,,Ilgiausių metų”. Ilgiausių metų – Giedriui, visiems atlikėjams bei festivaliui!

Kupiškio KC Skapiškio padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio