Skip to main content
Apžvalgos

Ženklus, įprasminančius Kupiškio krašto kultūros asmenybes ir įvykius, kūrė Kupiškio jaunuomenė

By 7 lapkričio, 2023No Comments

2023 m. gruodžio 3 d. Kupiškio kultūros centras minės savo gyvavimo naujame pastate (naujo pastato atidarymas įvyko 1983 m. gruodžio 3 d.) 40-metį. Kultūros darbuotojams kilo idėja su šia sukaktimi pradėti naują tradiciją – kasmet atminimo ženklais pagerbti ir įamžinti Kupiškio krašto kultūrai nusipelniusius asmenis ir įvykius, faktus.

Kultūros centro 40-mečio proga norime visuomenei pristatyti du pirmuosius atminimo ženklus. Manome, kad ypač prasminga, jei pirmuosius atminimo ženklus, įprasminančius Kupiškio krašto kultūros asmenybes ir įvykius, kurs Kupiškio jaunuomenė, todėl inicijavome „Atminimo ženklo kūrimo konkursą“, kuriame dalyvavo Kupiškio meno mokyklos dailės skyriaus auklėtiniai (mokytoja Rima Kalinkienė) ir L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai (mokytoja Lena Zinienė). Jaunimas kūrė eskizus maestro Vytauto Lukočiaus ir Kupiškio kultūros centro pagyvenusiųjų tautinių šokių kolektyvo „Susiedai“ įprasminimui. Vytautas Lukočius pasirinktas dėl jo ryškaus ir turiningo bendradarbiavimo su Kupiškio kultūros centru pastarųjų metų projektuose, o šokių kolektyvas „Susiedai“ yra pats seniausias mėgėjų meno kolektyvas, ateinančiais metais minėsiantis savo veiklos 40-metį.

Lapkričio 6 d. kultūros centre vyko sukurtų eskizų peržiūra ir laureatų rinkimai. Iš 57 darbų vertinimo komisija turėjo atrinkti po vieną kiekvienoje pozicijoje. Laimėtojais tapo Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos auklėtiniai: Kristina Naciūtė, sukūrusi eskizą kolektyvui „Susiedai“ ir tos pačios gimnazijos mokinė Agnė Matusevičiūtė, sukūrusi eskizą maestro Vytauto Lukočiaus įamžinimui.

Kultūros centro kultūrinės veiklos seniūnijose skyriaus vedėja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Inga Dovydėnienė padėkojo vertinimo komisijos nariams ir eskizus kūrusių mokinių mokytojams, KC partnerei Kupiškio meno mokyklai ir meno mokyklos direktorei bei mokytojoms Lenai Zinienei ir Rimai Kalinkienei bei įteikė joms padėkas. Padėkos ir saldžios dovanėlės buvo paruoštos ir kiekvienam konkurse dalyvavusiam vaikui. Mokinių sukurtus darbus vertino: dailės mokytoja Lena Zinienė, Rita Laskauskienė, Kupiškio KC scenografė Ingrida Rudzinskienė, renginių organizavimo ir informacijos sklaidos skyriaus vedėja Vaida Karaliūnienė, Kultūros centro kultūrinės veiklos seniūnijose skyriaus vedėja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Inga Dovydėnienė ir idėjos autorė KC režisierė Vilija Morkūnaitė.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio