Skip to main content
Apžvalgos

Žolinės šventė Šimonyse

By 16 rugpjūčio, 2022No Comments

Klesti gamta – dedešvom, ramunėm,

Rūtom, nasturtom, medetkom, jurginais…

Dieviška galia su grožiu žemišku pinas.

Atnašas prie Dievo stalo neša vaikai.

Viską, ką turime, ką užauginom – dalijamės.

Šventoriuje susitinka giminės,

Delnų šiluma ir gerumas – tegul visada šitaip būna.

(Genė Sereikienė)

Kai bitės miega saulėgrąžų žiedlapiuose, o sodai kvepia alyviniais obuoliais – Šimonyse rugpjūčio 15 d. švenčiamos Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo iškilmės, dar kitaip vadinamos „Žolinėmis“. Ši šventė Šimonių miestelyje – tradicinė, kasmet sukviečianti šimoniečius ir svečius susitikti bažnyčioje, šventoriuje ar mugėje, kviečianti pasidžiaugti koncertais.

Nuo pat ankstyvo ryto miestelio aikštėje rinkosi mugės prekybininkai: dėliojo prekes ir kvietė įsigyti suvenyrų, saldžių skanėstų, duonos gaminių, kvapnių arbatų, žaislų, medžio drožinių, mezginių ir kitų įvairiausių gėrybių.

Vaikus, ir ne tik juos, džiugino gausus veiklų pasirinkimas. Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro edukacinėje stotelėje „KEISK IS“ buvo galima ne tik pasitikrinti žinias apie atliekų rūšiavimą, bet ir sudalyvauti interaktyviame žaidime, bei laimėti aplinkai draugiškų suvenyrų. Lietuvos šaulių sąjunga – Kupiškio 505- oji šaulių kuopa kvietė susipažinti su sąjungos veikla. Šaulių pristatoma amunicija ir patruliavimo keturratis viliojo visus praeivius. Interaktyvaus vairavimo stotelėje buvo galima pasitikrinti vairavimo įgūdžius.

Šimonių miestelio bendruomenė vaišino gardžia, jau tradicine tapusia pipirine sriuba.

Netrūko pramogų ir muzikos mėgėjams. Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio liaudiškos muzikos kapelos „Demba“ (vad. V. Šulskis) koncertas miestelio aikštėje sukvietė gausų būrį žiūrovų. Susirinkusius su švente sveikino Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Šimonių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė – renginio vedančioji Irmina Puipaitė-Blaževičienė, Šimonių miestelio bendruomenės tarybos narė Zita Jakutienė, Juodpėnų bendruomenės pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius.

Gražioje jaukioje, neseniai restauruotoje Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko šv. Mišios. Gausus maldininkų būrys netilpo bažnyčioje. Šv. Mišios buvo įgarsintos, jas buvo galima išgirsti ir bažnyčios prieigose.

Po šv. Mišių bažnyčioje vyko koncertas „Po angelų sparnais“. Miglės Pivoriūnaitės angeliškas balsas skambėjęs po bažnyčios skliautais tarsi guodė ir glostė kiekvieną besiklausantįjį. Koncerte skambėjo ir šimonietės Gabrielės Lapėginaitės nuostabiai atliekamos dainos. Koncerto akomponiatorė – kupiškietė Ugnė Čepkauskaitė.

Graži šventė pasibaigė, bet gražūs įspūdžiai liko. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo: Šimonių miestelio bendruomenei, seniūnijai ir seniūnui Gintautui Černiui už rūpestį, bendradarbiavimą ir skanią sriubą, už koncertą Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio liaudiškos muzikos kapelai „Demba“ ir jos vadovui Vytautui Šulskiui. Už koncertą „Po angelų sparnais“ dėkojame dainininkėms Miglei Pivoriūnaitei, Gabrielei Lapėginaitei, akomponiatorei Ugnei Čepkauskaitei. Dėkojame mugės prekybininkams už gausų asortimentą. Tariame nuoširdų ačiū už smagias edukacines veiklas: Kupiškio 505-ai šaulių kuopai, Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrui. Padėka kunigui Virginijui Taučkėlai ir Panevėžio vyskupijai už Žolinės atlaidus.

Dėkojame rėmėjams Lietuvos Respublikos Seimo nariui Jonui Jaručiui, LR Seimo nario Valdemaro Valkiūno visuomeniniam patarėjui Antanui Meškoniui, UAB „Narjanta“ direktoriui Bronislavui Domžai, įmonės „Midara“ vadovui Dariui Vilnoniui, ūkininkei Zitai Jakutienei.

Šimonių padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply