Skip to main content
Apžvalgos

Žydų holokausto 80-mečio renginys Subačiuje „Atminties keliu“

By 27 rugsėjo, 202128 rugsėjo, 2021No Comments

Sunkiai protu suvokiamos žydų ir jiems padėjusiųjų žudynės įvykdytos prieš aštuonis dešimtmečius neleidžia užmiršti šio kraupaus Lietuvos valstybės laikotarpio. Kiekvienais metais rugsėjo 23 d. Ilčiūnų miške, ten kur pasak istorinių šaltinių ir vietos gyventojų gyvų liudijimų, palaidota 80 sušaudytų žydų prie paminklo yra uždegamos žvakės, o kai kurių šaltinių teigimu apie 300 aukų, padedami akmenukai su žinomų žuvusiųjų pavardėmis.

Ketvirtadienio popietę, 14 valandą, Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio darbuotojai su Kupiškio etnografijos muziejumi bei Subačiaus seniūnijos atstovėmis Laisva Čiuliepiene, Ramune Savicke, Kupiškio viešosios bibliotekos miesto padalinio vyresn. bibliotekininke Audrone Bukiene, Subačiaus gimnazijos mokinėmis Gabriele Kirklyte, Kamile Šulskyte, Guste Balčiūnaite, Viktorija Navickaite bei Panevėžio miesto žydų bendruomenės pirmininku Genadijumi Kofmanu nuvyko į Ilčiūnų masinę žydų kapavietę pagerbti jų atminimo.

Prie paminklo apie baisius to meto išgyvenimus kalbėjo Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė, savo mintimis pasidalino Genadijus Kofmanas, seniūnė Laisva Čiuliepienė padėjo baltų gėlių puokštę, Dovydo žvaigždę iš žvakelių uždegė gimnazistės.

Grįžusiuosius vestibiulyje pasitiko Kupiškio žydų bendruomenės fotografijų paroda iš Kupiškio etnografijos archyvų. Nuo 15 val. savo istorinį pranešimą-apžvalgą Subačiaus padalinio didžiojoje salėje pristatė muziejininkė Aušrelė Jonušytė. Po pristatymo savo prisiminimais apie bendravimą su Subačiaus miestelyje gyvenusiais žydais pasidalino subatėnė Milda Aižinienė.

Ši skaudi žydų tragedija buvo ir yra viso pasaulio tragedija, todėl mūsų pareiga atminti tuos tragiškus laikus ir puoselėti niekuo nekaltų žmonių atminimą.

Nuotraukų autorės – Aušrelė Jonušytė ir Inga Dovydėnienė.

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply