Šimonių padalinio Adomynės folkloro ansamblis „Jara”

2002 m. Kupiškio kultūros centro Adomynėjs padalinyje įkurtas folkloro ansamblis „Jara“. Šiuo metu kolektyvo vadovė Virginija Skupienė. Ansamblis „Jara“ aktyviai dalyvauja kultūriniame gyvenime, koncertuoja Adomynėje, Kupiškio kultūros centro padalinių rengiamose šventėse bei renginiuose visoje Lietuvoje.

Vadovė Rasa RugaitytėTel. 8 610 65 619, el. paštas rugaityte.rasa@gmail.com

Kolektyvas kasmet rengia įvairias koncertines programas su kuriomis koncertuoja Adomynėje, Kupiškio kultūros centro padaliniuose bei visoje Lietuvoje. Kartu su Adomynės bendruomene  nuo 2014 m. kolektyvas yra parengęs edukacinę programą „Smagu širdžiai – gardu pilvui“. Programa vykdoma ir šiandien. Lietuvius bei užsienio turistus kviečia užsukti į Adomynę, pasigaminti ir paragauti „Pagrabinių bandelių“, pasidairyti po dvarą.

2014 m. kolektyvas dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje „Čia mano-namai“ Vilniuje.

2014 m. kolektyvas dalyvavo tarptautiniame etnokultūros festivalyje „Svečiai“ Latvijoje.

2015 m. ansamblis dalyvavo Vilniuje rengtoje šventėje „Derlius-2015“.

2018 m. folkloro ansamblis su koncertine programa „Kančių ir netekčių metai“ dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“ Vilniuje.

2018 m. folklorinis ansamblis „Jara“ atšventė kūrybinės veiklos 15 metų jubiliejų.

2019 m. Adomynė buvo paskelbta Lietuvos mažąja kultūros sostine. Šie metai ir ansambliui, ir Adomynės padaliniui, ir kaimo bendruomenei buvo neeiliniai. Surengta begalė koncertų, švenčių, edukacinių programų. Pirma kartą Adomynėje surengtas Tarptautinis folkloro festivalis „Po vasaros dangum“, paminėti Juozo Tumo Vaižganto metai, Antano Smetonos metai ir kt.

Per savo veiklos istoriją ansamblis dalyvavo televizijos, radijo laidose „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ (LRT), „Keliaukime kartu“ (Lietuvos ryto televizija), „10-12“ (LRT 2019 m.), „Labas rytas, Lietuva“ (LRT 2019 m.).

2020 m. Adomynės laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Jara“ betarpiškai bendradarbiaujant su Adomynės kaimo bendruomene sudalyvavo ne viename renginyje, parodų atidaryme/uždaryme, projekte, vykdė edukacinę veiklą, pažymėjo Tautodailės metus. Dalis kolektyvo narių dalyvavo TV3 televizijos laidoje „Maisto kelias“. Nuoroda į laidą: https://www.facebook.com/watch/?v=727221308116986

https://www.youtube.com/results?search_query=maisto+kelias+kupiskis

Taip pat dalis kolektyvo narių dalyvavo LRT laidoje „Mūsų miestai“

Nuoroda į laidą: https://www.facebook.com/watch/?v=357304298822786