Teikiama kultūros paso paslauga TEATRO ISTORIJA GYVAI gali prisidėti prie mokinių kultūrinio akiračio plėtimo, kultūros patirčių įvairovės plėtros, padėti ugdyti kūrybingumą ir kritinį mąstymą. Šiandien nebereikia papildomai įrodinėti kūrybiško mąstymo privalumų. Teatro menas kaip ugdymo metodas gali padėti vaikams augti drąsiai mąstančiais, sau ir kitiems pagarbiais žmonėmis, taip pat gali padėti suprasti sunkesnes formalaus ugdymo užduotis.

Tikslas:

Kūrybiškai veikiant supažindinti dalyvius su teatro istorija, padėti atpažinti istorinio teatro reliktus šiuolaikiniame teatre, padėti suprasti teatro meno svarbą asmens bei visuomenės tobulėjimo procese, kūrybinio proceso, refleksijos, kūrybinio bendradarbiavimo dėka ugdyti dalyvių asmeninę kultūrą, tolerancijos, nepakantumo smurtui nuostatas.

Paslauga „Teatro istorija gyvai“ susideda iš trijų temų: antikinio graikų teatro pažinimo, viduramžių teatro pažinimo, pantomimos teatro pažinimo. Paslaugos gavėjai gali pasirinkti pageidaujamą temą, gali rinktis visą ciklą. Vieno užsiėmimo metu dirbame su viena tema.

Programos turiniui atskleisti naudojamos įvairios raiškos priemonės: medija, tekstai, muzika, judesys, dailė, grupinio darbo metodai derinami su individualiu darbu. Programos tema pristatoma medijos pagalba: animacinis filmukas arba PPT formatas. Programos užduotys konstruojamos taip, kad dalyviai tik tardamiesi, kalbėdamiesi ir diskutuodami, papildydami vieni kitus, gali pasiekti optimalaus rezultato. Programa baigiama refleksija, kurios metu programos dalyviai artikuliuoja savo patirtį, emocinius išgyvenimus, lygina savo ankstesnę patirtį su naujai įgytu žinojimu/gebėjimu, įvardija naujai sužinotus, suprastus dalykus.

Paslaugos dalyviai: 1 – 8 klasių mokiniai.

Užsiėmimo trukmė: 90 min.

Kaina vienam mokiniui – 3 EUR

Paslaugos vykdymo vieta: Kupiškio kultūros centras (Gedimino g. 40)

Užsiėmimo grupė – 10 – 25 mokiniai (imtinai)

Prieš užsakant paslaugą būtina susisiekti su paslaugos vykdytoja Vilija Morkūnaite (tel. nr. +370 620 57905, el. paštas vilija.morkunaitee@gmail.com)

 

Kultūros centro režisierius Gedmantas Juozėnas veda edukaciją apie Viljamą Šekspyrą ir jo gyvenimą „Paslaptingasis genijus“. Edukacijos dalyviai „persikelia“ į Šekspyro laikus, susipažįsta su rašytojo biografijos faktais, išgirsta daug įdomios informacijos apie tų laikų teatrą. Praktinės užduoties metu dalyviai dėlioja dėliones, kuriose vaizduojami vieni iš svarbiausių Viljamo Šekspyro gyvenimo įvykių, komandomis atsakinėja į klausimus, susijusius su dėlionėje pavaizduotu įvykiu, tad edukacijos dalyviai ne tik pasisemia įdomios patirties bei įspūdžių, bet ir įgyja naujų žinių. Kaina vienam mokiniui 4 Eur. Būtina registracija tel. Nr. +370 675 36 626

 

Programa Išgelbėk banginį skiriama 1–7 klasių mokiniams. Tikslas – Supažindinti projekto dalyvius su tvarumo idėjomis, su aplinką tausojančia veikla ir jos nauda visuomenei, gamtai, sudaryti galimybes patiems susikurti reikalingą mokyklinę priemonę, panaudojant senus reklaminius tentus.

Pasaulio ekologinė situacija yra išties sudėtinga, pavyzdžiui, kiekvienais metais pasaulyje vien plastikinių vandens butelių sunaudojama per 100 milijardų. Dauguma jų galiausiai atsiduria jūrose, vandenynuose ir sąvartynuose, o plastikui suirti reikia net 700 metų. Plastiką praryja jūrų, vandenynų gyvūnai, dėl to žūva, viena iš pagrindinių banginių žūčių ir vadinamų „savižudybių“ priežasčių – galybės plastiko patekimas į organizmą, kas sukelia gyvūnams dideles kančias. Dėl šio liūdno fakto pasirinktas ir simbolinis programos pavadinimas „Išgelbėk banginį“.

Edukacinė programa turi tris sudėtines dalis: pažintinę-vizualinę, kūrybinę-praktinę ir refleksinę. Pažintinėje-vaizdinėje dalyje pateikiami faktai, iliustracinė medžiaga ir pan., kūrybinėje-praktinėje dalyje vaikai kuria daiktus iš antrinių žaliavų (panaudotų reklaminių tentų ir kt.), trečioje dalyje vaikai reflektuoja naujas patirtis, įgytas žinias, išgyventas emocijas, formuluoja savo asmeninius įsipareigojimus – „banginio gelbėjimo ratą“.

Programos turiniui atskleisti naudojamos įvairios raiškos priemonės: medija, tekstai, muzika, judesys, dailė, grupinio darbo metodai derinami su individualiu darbu. Programos tema pristatoma medijos pagalba: animacinis filmukas arba PPT formatas. Programos užduotys konstruojamos taip, kad dalyviai tik tardamiesi, kalbėdamiesi ir diskutuodami, papildydami vieni kitus, gali pasiekti optimalaus rezultato. Programa baigiama refleksija, kurios metu programos dalyviai artikuliuoja savo patirtį, emocinius išgyvenimus, lygina savo ankstesnę patirtį su naujai įgytu žinojimu, gebėjimu, įvardija naujai sužinotus, suprastus dalykus.

Prieš užsakant paslaugą būtina susisiekti su paslaugos vykdytoja Vilija Morkūnaitė (tel. nr. +370 620 57905, el. paštas vilija.morkunaitee@gmail.com). Kaina vienam mokiniui 5 Eur.