Skip to main content
Apžvalgos

Europos socialinio fondo agentūros ir Kupiškio rajono savivaldybės finansuoto projekto „Už galimybę keistis“ renginys

By 30 sausio, 2023No Comments

Gruodžio 3-iosios popietę į Kupiškio kultūros centrą rinkosi žiūrovai. Tądien vyko net dvi Europos socialinio fondo agentūros ir Kupiškio rajono savivaldybės finansuoto projekto „Už galimybę keistis“ veiklos: ketvirtoji nuotraukų ciklo „Žiemos stebuklai atidarymo šventė ir baigiamasis renginys „Išgirsk mano širdį“, skirtas Tarptautinei žmonių su negalia dienai.

Projekto tikslas – pasitelkiant kultūrines, edukacines veiklas socialinę atskirtį patiriančių asmenų integravimas į visuomenę. Šio projekto partneris – Kupiškio krašto žmonių su negalia sąjunga, kurie prisidėjo prie projekto viešinimo ir tikslinės grupės paieškos, taip pat padėjo organizuoti ir sukurti vieną iš šešių edukacinių užsiėmimų. Įgyvendinant projektą buvo organizuoti net šeši edukaciniai užsiėmimai, keturios nuotraukų parodos ir baigiamasis renginys. Iš viso projekte dalyvavo 340 dalyvių. Prie projekto veiklų daugiau nei 200 valandų savanoriavo 7 savanoriai: Gabrielė Kirklytė, Laura Lalaitė, Austėja Dovydėnaitė, Evelina Čepaitė, Evelina Pučiataitė, Ovidijus Klypa, Kamilė Petraitytė.

Ketvirtosios fotografijų parodos „Žiemos stebuklai“ atidarymas vyko Vitražų salėje. Savanorių Austėjos ir Ovidijaus padedama, projekto vadovė Inga Dovydėnienė pristatė projektą, jo tikslą, uždavinius bei pasiektus rezultatus. Buvo apžvelgtos visos trys jau įvykusios fotografijų parodos, jų autoriai bei pristatytos visos 14 autorių fotografijų konkursui atsiųstos nuotraukos. Simbolinėmis dovanomis apdovanotos 3 autorės, kurių fotografijos socialiniame Facbook tinkle surinko daugiausiai patiktukų. Apie fotografijos meną, mikro ir makro fotografiją, objektyvus bei kitus svarbius fotografijai momentus kalbėjo fotografė Emilija Stankevičienė. Po lektorės pranešimo parodos dalyviai neformaliai bendravo prie kavos puodelio. Po parodos atidarymo susirinkusieji stebėjo savanorių parengtą ir video formatu pristatomą visų fotografijų peržiūrą, po kurios buvo refleksija dėl projekto veiklų tęstinumo.

Antrajame baigiamajame projekto „Už galimybę keistis renginyje nuoširdžią ir jautrią koncertinę – edukacinę programą pristatė Kupiškio meno mokyklos auklėtiniai, kuriuos ruošė net aštuoni mokytojai: Edita Dobrickienė, Audronė Vareikienė, Genovaitė Bartaševičienė, Birutė Petroševičienė, Irma Paurienė, Nidija Sankauskienė, Vytautas Muliarčikas, Kęstutis Stankevičius, koordinavo Nidija Sankauskienė. Šios renginio dalies metu Monika Vilimaitė iš Kupiškio paslaugų centro pristatė žmonėms su negalia pačią naujausią informaciją apie kompensacinę techniką bei kitas naujoves. LASS Šiaurės Aukštaitijos regiono Kupiškio filialo pirmininkė Kristina Malinauskienė kartu su nariu Gintaru Gauriu pristatė jo gyvenimo istoriją, kuri pavergė stipria valia, ryžtu bei meile gyvenimui. Padėkos ir sveikinimo žodžius tarė renginyje dalyvavę Kupiškio rajono savivaldybės vadovai: meras Dainius Bardauskas, mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius, socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Bartulienė. Džiaugdamasis žmonių aktyvumu, veiklumu ir įsitraukimu į projektą, Savivaldybės meras kartu su mero pavaduotoju, įteikė padėkas Kupiškio žmonių su negalią sąjungos nariams: Raimundui Juodakiui, Nijolei Zavackienei, Alvyrai Bučienei, Vaidai Mažuikaitei, Laimai Skemundrienei, Kristinai Burkšienei, LASS Šiaurės Aukštaitijos Kupiškio filialo pirmininkei Kristinai Malinauskienei, ilgametei buvusiai Kupiškio neįgaliųjų draugijos pirmininkei Bronei Kaleinikovienei ir Gediminui Virbickui. Negalėjusiems dalyvauti renginyje padėkos bus perduotos artimiausiu metu. Po kavos pertraukėlės renginys buvo pratęstas Vitražų salėje, kur sveikinimo žodį tarė ir gėlės bei saldžią dovaną renginio dalyviams įteikė šio renginio socialinio partnerio atstovės: Kupiškio verslo ir technologijų mokyklos vyr. profesijos mokytoja Virginija Tarulienė ir socialinė pedagogė Jovita Mačienė. Projekto vadovė kartu su projekto partneriu, Kupiškio krašto žmonių su negalios sąjungos pirmininku Benediktu Lukoševičiumi, atliepdami ir įgarsindami renginio dalyvių nuomonę vieningai sutarė, kad yra poreikis tęstinėms, bendroms kitų metų edukacinėms-kultūrinėms veikloms.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio