Apžvalgos

IX-XIII a. Sėlių drabužių (papildyta kolekcija), I-IV a. rekonstruotų ikigentinės bendruomenės moterų drabužių ir 2020-2021 m. kalendoriaus SĖLIŲ APRANGA pristatymas

By 28 sausio, 2020 No Comments

Sausio 25 d. popietę į Kupiškio kultūros centro Vitražų salę rinkosi kupiškėnai pasigrožėti senaisiais mūsų protėvių SĖLIŲ drabužiais, kuriuos pagal archeologinius radinius Sėlos žemėse (Lietuvos ir Vakarų Latvijos teritorijoje) rekonstravo ir atkūrė archeologė daktarė Daiva Steponavičienė drauge su savo vadovaujamos įmonės „Vita antiqua“ meistrais – tautodailininkais, amatininkais, juvelyrais. Šiuos drabužius įsigijo Folkloro klubo „Kupkėmis“ 17 narių. Taip pat praeitų metų pabaigoje klubo nariams su šiais drabužiais buvo surengta fotosesija (Adomo Petrausko muziejuje Uoginių k. ir Veronikos Šleivytės tėviškėje Viktariškių k.) ir imta rengti naują 2020-2021 m sieninį kalendorių, kuris dabar ir buvo pristatytas. Fotografavo ir nuotraukas atrinko fotografas Artūras Moisiejenko (Vilnius) o kalendoriaus dizainą kūrė Alicija Širvinskienė (Vilnius). Renginyje taip pat dalyvavo Vilniaus kūrybinio folkloro grupė „Sedula“ vadovaujama Daivos Steponavičienės. „Sedulos“ moterys pristatė rekonstruotus I-IV a. ikigentinės bendruomenės lietuvių moterų drabužius: jotvingės, kuršės, lietuvės ir prosėlės, giedojo sutartines bei dainavo kūrybiškai atkurtas įvairių Lietuvos teritorijos genčių dainas. Folkloro klubo „Kupkėmis“ nariai, dabar jau net 17 žmonių, pasipuošę IX-XIII a. rekonstruotais drabužiais giedojo ir šoko Kupiškio krašto sutartines, rekrutų dainas. Renginio gale Kupiškio rajono mero pavaduotojo, laikinai einančio mero pareigas, Algirdo Notkaus padėkomis buvo apdovanoti naujo kalendoriaus kūrėjai: archeologė dr. Daiva Steponavičienė, fotografas Artūras Moisiejenko, dizainerė Alicija Širvinskienė. Visi, kas pageidavo galėjo įsigyti naujuosius kalendorius bei atvirukų komplektus, kuriuose kupkėmiečiai – su gražiaisiais protėvių nešiotais rūbais.

2020-2021 m. kalendorius „Sėlių apranga“ ir atvirukus galite įsigyti Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centre, Gedimino g. 2.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply