Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Jaunimo Ramuva“

2016 m. folkloro ir paveldosaugos kolektyvas subūrė 14 jaunų žmonių bendram tikslui – krašto paveldosaugos išsaugojimo ir tradicijų tęstinumui užtikrinti. „Jaunimo Ramuva“ vienija jaunimą, siekiantį pažinti lietuvių tautos etninį palikimą. 2016 metais vykome į Pasvalio raj. Valakėlių bendruomenę kartu švęsti vasario 16-tos, projekte „Šokame nepriklausomybę“.
2017 m. metais, kurie paskelbti Lietuvos piliakalnių metais buvo suorganizuotos 7 ekspedicijos į Kupiškio piliakalnius, mitologinius kalnus, alkus. Švenčiame kalendorines šventes, prisimenami senieji papročiai, mitologija.

2021 m. vasario 12 d. kolektyvas pakeitė pavadinimą. Iš Folkloro ir paveldosaugos kolektyvo „Jaunimo Ramuva“ tapo Kupiškio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu „Jaunimo Ramuva“.

Folkloro grupė – tai sutartinių giedotojos, kurios mokosi giedoti senąsias polifonines „dainas“, kurios yra seniausios mūsų krašte, polifoninės, daugiabalsės giesmės, dažnai apeiginės, įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą.
Dalyvaujame konkursuose, festivaliuose. Rajoniniuose ir respublikiniuose, kaip – „Tramtatulis“, „Sutarjėla“, šiais metais 2018 m. dalyvausime respublikinėje dainų šventėje „Vardan tos…“- „Didžių žmonių žemė“.
Organizuojame projektus „Vaikų velykėlės“ , „Visa Lietuva šoka“. Bendradarbiaudami su folkloro kolektyvu „Kupkėmis“ talkiname jiems Dainų šventės programoje programoje „Trėjos kupiškėnų vesėlios“.
Dalyvaujame projektuose „Baltų vienybės diena‘, „Aistuvos rasos“.

2020 m. spalio 2 d. Vilniaus Senvagės gimnazijoje vykusio Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados respublikiniame ture Kupiškio kultūros centro folkloro ir paveldosaugos kolektyvo „Jaunimo Ramuva“(vad. Daiva Palionienė) narė Martyna Griciutė laimėjo II-ąją vietą!

Turime sukūrę programas – vaidybinis spektaklis „Advento stebuklai“ (30 min.), „Advento dainos, sutartinės“, „Karo ir rekrūtų sutartinės“, „Jaunimo ir meilės dainos“.
Laukiame jaunų žmonių norinčių įsigilinti į senąsias mūsų tradicijas, jas pažinti, dalyvauti prasmingoje Lietuvos ir savo krašto veikloje.

Daiva PalionienėVadovė