Skip to main content
Apžvalgos

Nuskambėjo „Tarptautinis muzikos festivalis Kupiškyje“

By 14 rugsėjo, 2022No Comments

Pirmą kartą Kupiškyje nuvilnijo „Tarptautinis muzikos festivalis Kupiškyje“. Festivalio sumanytoja Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, ambasadorius – kupiškėnas, meno vadovas ir dirigentas Vytautas Lukočius.

Rugpjūčio 22 dienos vakarą startavo pirmasis festivalio koncertas. Festivalį atidarė operos solistai, tarptautinių konkursų laureatai Ona Kolobovaitė, Egidijus Bavikinas, Liudas Mikalauskas bei pianistė Beata Vingraitė. Kupiškėnai ir miesto svečiai turėjo neeilinę progą pamatyti ir išgirsti G. Verdi „Traviatą“, sukurtą pagal A. Diuma romaną „Dama su kamelijomis“.

Nemažiau įspūdingas festivalio koncertas vyko ir rugpjūčio 28 d. Adomynės dvare. Išgirdome „Trys tenorai“ atlikėjų Pauliaus Bagdanavičiaus, Edgaro Davidovičius, Juozo Janužo atliekamas gražiausias arijas, fortepijonu akompanuojant Vytautui Lukočiui. 3-asis festivalio koncertas vyko Palėvenės dominikonų vienuolyne. Tai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Giovannio Battistos Pergolesio vienaveiksmė komiška opera „Tarnaitė ponia“. Tai labai spalvingas, sukėlęs ne vieną juoko bangą komiškos operos siužetas. Opera pastatyta taip, kad ją būtų galima rodyti vilkiko priekaboje, visi prie vilkiko susirinkusieji tapo tarnaitės ir pono meilės istorijos liudininkais ir jų vestuvių svečiais. Rugsėjo 2 d. Rokiškio krašto muziejuje vyko ketvirtas tarptautinio muzikos festivalio Kupiškyje koncertas. Fortepijono muzikos gerbėjai turėjo ypatingą progą pasiklausyti subtilios Kharkov menų universiteto studenčių, ukrainiečių – Yanos Serbinos ir Darijos Sannikovos koncertinės programos, skirtos karo aukoms atminti. Rugsėjo 9 dieną Kupiškio kultūros prieigose vyko jubiliejinis, 40-asis kultūrinio sezono atidarymas, kurio metu nuskambėjo paskutiniai festivalio akordai. Drauge su Vytauto Lukočiaus vadovaujamu Vilniaus didžiojo universiteto orkestru gražiausias operų arijas atliko solistė Joana Gedmintaitė. Visi koncertai buvo nemokami.

Labai džiaugiamės, kad Tarptautinis muzikos festivalis Kupiškyje tapo realybe ir sulaukė itin gausaus ir įvairaus amžiaus žiūrovų būrio, dar kartą įrodė, kad žmonės labai myli klasikinę muziką, kad koncertai žmonėms labai reikalingi. Tikimės, kad šis festivalis tęs muzikinę kelionę ir taps gražia tradicija, nes muzika dvasios atgaiva, kuri taurina sielą ir sujungia žmones.

Nuoširdi padėka visiems festivalio rėmėjams ir partneriams už paramą, festivalio idėjos palaikymą bei tikėjimą sėkme.

Festivalio pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kupiškio rajono savivaldybė.

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply