Skip to main content
Apžvalgos

Skapiškio teatro „Stebulė“ bobutės pykosi ir taikėsi Bajoruose

By 26 birželio, 201829 birželio, 2018No Comments

Birželio 16- 17 dienomis Rokiškio rajone Bajorų kaime vyko respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Jonvabalis V“. Jį organizavo kaimo bendruomenė ir kultūros centras, vedė Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė. Tarp aštuonių per dvi dienas parodytų spektaklių – Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio teatro „Stebulė“ vaidinimas Kazimiero Čyplio – Vijūno „Bobutės susipyko”, režisierė Vita Vadoklytė

Šių metų festivalio tema – jūra, dalyviai leidosi plaukti Lietuvos šimtmečio istorijos vingiais, tad ir šventinis aprangos kodas buvo jūreiviška apranga. Bajorų kultūros centro kieme matėsi ir kitos su jūra susijusios atributikos: ant tinklų sukabintos nuotraukos, baltą burę iškėlęs laivas.

Festivalyje kiekvieną akimirką jautėme organizatorių išmonę, kūrybingumą ir svetingumą: Bajorų lėlių teatro „ČIZ“ lėlininkės, vadovaujamos režisierės Nijolės Čirūnienės, teatrališkai supažindino su kultūros namuose veikiančiais „Lėlių namais“, apžiūrėjome Bajorų žemietės, mados ir portretų fotografės Jolitos Dzikavičiūtės projekto „Jie augo Bajoruose“ fotografijos parodą „Pabėgimas“, buvome įamžinti nuotraukoje prie tautodailininko, medžio drožėjo Vidmanto Zakarkos sukurtos  ūgio matuoklės – saulėgrąžos. Ant jos lapų išraižytos vykusių „Jonvabalio“ švenčių datos. Ši medžio skulptūra – festivalio idėjos tęstinumas, mat kultūros centro kieme, be saulėgrąžos, stovi V. Zakarkos sukurtas jonvabalis bei suolelis. Taip pat atsigaivinome ypatingo recepto gaiva, kuri buvo pilstoma šio drožėjo išdrožtu didžiuliu samčiu.

Festivalyje netikėta ir įdomu tai, kad teatrai ir žiūrovai kieminėjo – kiekvienas teatras vaidino vis kitoje Bajorų kaimo sodyboje. Skapiškėnams teko laimė ir garbė spektaklį vaidinti vienos iš šventės sumanytojų ir organizatorių režisierės Nijolės Čirūnienės jaukiame kieme – čia mums, besiruošiantiems vaidinimui, šypsojosi Nijolės dukrų šeimynos, klegėjo anūkai. Kilnojamoje foto parodoje galima buvo pamatyti ankstesnių „Jonvabalio“ švenčių užfiksuotas akimirkas. Spektaklio „Bobutės susipyko“ scenografija – šieno žaginys, puikiai derėjo kaimiškame kieme, o ką jau bekalbėti apie grimo kambarį atstojusios klėties privalumus…

Į spektaklį prisirinko daugybė žmonių, o mūsų vaidinimo bobutės – artimos kaimynės, lankė viena kitą, draugavo ir pykosi, susitiko teisme, leido liūdną laiką kalėjime ir galų gale susitaikė. Tokia ir teatro paskirtis – apjungti, stiprinti žmonių sielas ir bendrystę, atrasti, suprasti ir puoselėti tikrąsias vertybes. Tai ypatingai pajutome Bajoruose, bendruomeniškame festivalyje „Jonvabalis V“.

Skapiškio padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply