Skip to main content
Apžvalgos

Užgavėnių šventė Alizavoje

By 22 vasario, 2023No Comments

Vasario 21 dieną Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai į mokyklą sugužėjo pasipuošę įvairiausiomis kaukėmis. Ar žinote kodėl? O todėl, kad tądien buvo švenčiamos Užgavėnės. Užgavėnės – žiemos išlydėjimo šventė. Mūsų senoliai jas švęsdavo su didžiausiu triukšmu, kad išvarytų žiemą. Per Užgavėnes reikėdavo daug važinėti, kad gerai užderėtų javai. Besivažinėjantys stengdavosi išvirsti ir pasivolioti sniege. Tikėdavo, kad tuomet būsią geri metai. Taip pat tikima, kad tą dieną reikia daug valgyti – tada per visus metus bus daug maisto. Svarbiausias Užgavėnių patiekalas buvo blynai, kuriuos mums šiandieną ir kepė Alizavos bendruomenės moterys.

Šventės pradžia prasidėjo paradu, kuriuo buvo norima išvaryti žiemą iš kiemo. Skanduodami ir dainuodami vaikai keliavo po miestelį. Grįžus prie mokyklos jau laukė ne tik žaidimai ir atrakcijos, bet ir nuostabi daktarų komanda iš Subačiaus, kurie buvo pasiruošę suteikti pirmąją pagalbą visiems sunegalavusiems. Nuo jų piliulių ne tik dešimtukais pradėsi mokytis, bet ir jokios kliūtys bus nebaisios! O kaip gi be mūsų lieknojo, tikriausiai oru gyvenančio Kanapinio ir mūsų dešrelių mylėtojo Lašininio. Jie abu subūrė savo komandas ir tada prasidėjo smagumas – kas norėjo valgė blynus, kiti žaidė žaidimus. Pirmasis žaidimas, kuriame visi labai noriai dalyvavo – bulvių sodinimas. Sodinome bulves pėdos ilgumu. Kuri komanda pasodino greičiau, ta ir laimėjo. Antrajame žaidime vaikai išbandė savo taiklumą – mėtė batą į pintinę, o daugiausiai pataikęs – tapo nugalėtoju. Na o trečioji užduotis buvo pati įdomiausia, nes patys „pasigaminome“ Morę, kurią sudeginome ant laužo ir taip galutinai išvarėme žiemą iš kiemo! Šventės pabaigoje visoms klasėms buvo įteiktos padėkos ir simbolinės dovanos už dalyvavimą šventėje.

Nuoširdžiai dėkojame Alizavos mokyklai už bendradarbiavimą suburiant vaikučius, Alizavos bendruomenės moterims už fantastiško skonio blynus ir Subačiaus daktarų komandai už suteiktą pirmąją pagalba. Ačiū!!!

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply