Skip to main content
Apžvalgos

Vasario 16-oji – valstybės ir kiekvieno iš mūsų šventė

By 16 vasario, 2023No Comments

 

Vasario 16-oji – viena iš reikšmingiausių Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos istorijos datų. Prieš daugiau kaip šimtą metų vasario 16-ąją buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos valstybė. Šią dieną kupiškėnai ir miesto svečiai buvo pakviesti į šiai progai skirtus renginius. Lietuvos nepriklausomybės dienos minėjimas prasidėjo šventomis mišiomis Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje, kur mišias laikė kleb. dek. kun. mgr. Mindaugas Kučinskas.

12 val. gausus žmonių būrys rinkosi į Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštę, kur vyko iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija. Ceremonijos metu skambėjo Kupiškio kultūros centro moterų vokalinio dueto „Duo“ (vad. Nidija Sankauskienė) atliekamos dainos. Lietuvos Šaulių sąjungos Kupiškio Stasio Lozoraičio kuopos šauliai vėliavą pakėlė skambant Tautiškai giesmei, kurią kartu su visais atliko renginio režisierius Gedmantas Juozėnas ir Kupiškio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Pranas Dapšauskas). Iškilminga proga sveikinimo žodį tarė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, LRS narys Jonas Jarutis, Kupiškio r. sav. tarybos narys ir kandidatas į Kupiškio rajono merus Vidmantas Paliulis bei kandidatai į Kupiškio rajono merus Algirdas Raslanas ir Modestas Puišė. Netrukus nuaidėjo salvės, kurias atliko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Kupiškio 504 kuopos savanoriai. Po ceremonijos visi buvo pakviesti į Kupiškio etnografijos muziejų, kur vyko istorijos mokslų daktaro, diplomato Alfonso Eidinto paskaita „Antanas Smetona, Vasario 16-oji ir paminklo pirmajam Valstybės prezidentui problema“.

15 val. Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje vyko Kupiškio rajono savivaldybės organizuotas labdaros aukcionas, skirtas Ukrainai paremti. Džiugu, kad aukcione surinkta solidi suma padės nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms.

18 val. šventinė programa persikėlė į Kupiškio kultūros centro Didžiąją salę, kurioje vyko paramos koncertas „Sparnai Ukrainai“. Koncertavo pop-rock grupė iš Kijevo „TaRuta“, unikalus sunkiosios muzikos duetas „Plieninės varlės“ ir atlikėja, dainų kūrėja Gabija Petrauskaitė

Dėkojame visiems, kas buvote kartu, juk Vasario 16-oji – valstybės ir kiekvieno iš mūsų šventė.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio