Skip to main content
Apžvalgos

„Derlius – 2016“ Kupiškyje

By 1 spalio, 20163 spalio, 2016No Comments

Pirmoji spalio mėnesio diena kupiškėnus ir miesto svečius pasitiko ne tik puikiu oru, bet ir tradiciniu, visų laukiamu renginiu „Derlius – 2016“. Rudenišką šventę organizavo Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, Kupiškio kultūros centras ir Kupiškio etnografijos muziejus.

Kupiškio kultūros centro programoje „Šeškoturgis“ scenoje pasirodė ir apie tradicinį kupiškėnų turgų, kuris vykdavo ketvirtadieniais, pasakojo ir išsamią jo istoriją pristatė Kupiškio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėja – etnografė Alma Pustovaitienė ir folkloro „Kupkėmis“ narys, artistas Gintautas Vaitonis. Šventėje koncertavo Visagino kapela „Samanyčia“ ir Radviliškio kultūros centro kapela „Seni pažįstami“. Susirinkusiesiems ateitį būrė, patarimus žarstė ir galvas apsukti bandė čigonai (Linksmieji folkloro „Kupkėmis“ nariai).

Šventėje buvo galima pasiklausyti Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestro (vad. Saulius Laucius), paganyti akis į Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos moksleivių padarytas menines kompozicijas iš rudens derliaus, pasižiūrėti autentiškų juostų pynimo procesą, mugėje įsigyti įvairiausių skanėstų, sodinukų, vaikams sudalyvauti sportinėse varžybose, pasivažinėti „Pupsiuku“ ar pašokinėti ant batuto. Kaip visuomet, abejingų šventės dalyvių nepaliko Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos fermos gyventojai. Renginį vainikavo legendinė lietuvių muzikos grupė „Rondo“.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio