Skip to main content
Apžvalgos

Jubiliejinė, dvidešimtoji, sūrio šventė „ Ir sudėjau skanų sūrį“

By 19 rugsėjo, 2022No Comments

Jau tradicine tapusi šventė aštuoniolika kartų vyko Laičiuose, o 2021 metais, apjungus kaimo kultūros įstaigas į struktūrinius padalinius seniūnijose, šventė persikėlė į Skapiškį. Šventės sumanytoja ir pagrindinė rengėja – Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio kultūrinės veiklos organizatorė Jelena Valkauskienė. Renginio vedančioji, KKC Skapiškio padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Skaistė Bakanienė, šventės pradžioje pakvietė ir pakalbino Jeleną ir visas sūrininkes, kurios trumpai prisistatė ir papasakojo apie savo pagamintus sūrius. Su savo gaminiais atvyko išradingosios sūrių gamintojos Verutė Baltrūnienė, Bronė Laucinavičienė, Roma Bugailiškienė, Danguolė Šlapelienė iš Skapiškio, Aušra Raupienė, Birutė Širkevičienė, Irena Sliekienė, Violeta Mikalauskienė, Ina Juozapaitienė iš Laičių, Rima Baltrūnienė ir Aušra Rulienė iš Kreipšių, Genovaitė Matiukienė, Alvyda Palačinskienė ir Danutė Čiurlienė iš Adomynės. O ir sūrių atsivežta įvairiausių: saldžių, sūrių ir su prieskoniais, pagamintų iš varškės, pieno, obuolių ir net iš moliūgų. Daugelis džiaugėsi, kad šventėje dalyvauja jau nebe pirmą kartą, o štai laičietės Birutė Širkevičienė, Violeta Mikalauskienė ir Irena Sliekienė šiai šventei sūrius gamino ir šventėje dalyvavo jau dvidešimtą kartą!

Visus susirinkusius linksmino Rokiškio rajono Kriaunų kaimo kapela ,,Kriauna“ (vad. Alvydas Fijalkauskas), Kupiškio KC Šimonių padalinio folkloro ansamblis ,,Jara“ (vad. Virginija Skupienė) ir Kupiškio KC pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė ,,Susiedai“ (vad. Irmina Puipaitė-Blaževičienė). Beje, „Susiedų“ šokėjas tautodailininkas Vytautas Jasinskas visiems susirinkusiems pateikė siurprizą. Sūrių stalą papuošė savo kūriniu – akmeniniu sūriu.

Tarp dainų ir šokių buvo menamos mįslės, bandyta atspėti žodžio „sūris“ kilmė, kuri, deja, iki šiol yra nežinoma…

Šurmuliavo šventės dalyviai, organizatoriai, svečiai ragaudami sūrius, bendraudami. Nekartą šioje šventėje nuskambėjo nuogąstavimas, kad mažėja kaimuose karvučių, todėl kiekvieną kartą vis sudėtingiau pagaminti mums žinomus tradicinius naminius sūrius. Tad norisi viltingai palinkėti, kad išsaugotume mūsų nykstančias tradicijas ir kad sūrio šventė minėtų dar nevieną jubiliejų.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio