Skip to main content
Apžvalgos

Konkursas „Žodis žodį vėja“ Kupiškyje

By 14 birželio, 2016No Comments

Birželio 10 d. Kupiškio kultūros centre įvyko ketvirtasis pasakorių konkurso „Žodzis žodzį gena“ rajoninis ratas, kurį organizuoja Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su Druskininkų kultūros centru. Į Kupiškio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėjos – etnografės Almos Pustovaitienės kvietimą sudalyvauti konkurse atsiliepė šeši tarmių mylėtojai ir puoselėtojai, tarp jų ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė. Maloniai nustebino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, kuris ne tik sveikino dalyvius, bet ir  neužsiregistravęs į konkursą drąsiai papasakojo istoriją kupiškėniška tarme. Tikimąsi, kad kitais metais bus sulaukta oficialaus jo dalyvavimo.

Tam, kad konkurso nugalėtojai būtų paskelbti teisingai, buvo suburta komisija. Dalyvius vertino mokytoja, kraštotyrininkė Kazimiera Danutė Sokienė, etnografė Alma Pustovaitienė, Kupiškio kultūros centro Salamiesčio padalinio kultūrinės veiklos vadybininkas ir vienas iš rajoninių turų laimėtojų, atstovavusių Kupiškio kraštą respublikiniame konkurse – Almantas Totoris. Nuskambėjus tarmiškoms istorijoms, komisija paskelbė, kad į respublikinį konkurso turą Druskininkuose rugsėjo mėnesį važiuos Ina Mudurienė ir Danutė Petrušauskienė. Visus dalyvius ir nugalėtojus sveikino Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė.

Konkurso metu muzikavo nauja Kupiškio kultūros centro kapelija  „Kupiškio krošto muzikontai“ (vad. Alma Pustovaitienė), kurią sudaro septyni nariai. Tačiau renginyje muzikinius kūrinius atliko kiek mažesnė muzikontų grupė: A. Bartaševičius, E. Kareiva, A. Buška, G. Bernadickas, G. Vaitonis.  Naująją kapeliją birželio 10-ąją pakrikštijo ir geros kloties linkėjo krikštatėviai G. Vaitonis ir A. Pustovaitienė. Krikštatėviai dovanojo naminių kiaušinių kiaušinienei, kuri nuo seno buvo pagrindinis krikštynų patiekalas.

Kupiškio kultūros centro informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio