Skip to main content
Apžvalgos

Prestižiškiausiame konkurse nuaidėjo ir Kupiškio vardas

By 19 spalio, 201627 spalio, 2016No Comments

lietuvos-nacionalinio-kulturos-centro-nuotrauka

Spalio 15-16 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia kvietė į vieną prestižiškiausių solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ finalinis turą. Čia net 30 geriausių Lietuvos vokalinių ansamblių bei solistų,  per 250 atlikėjų, varžėsi dėl pagrindinių konkurso prizų.

Šiais metais „Sidabriniai balsai“ per Lietuvą keliavo jau nuo vasario mėnesio. Rajonuose vykusiame I-ame ture dalyvavo per 300 kolektyvų. Iš jų buvo atrinkta 142 į II turą, vykusį geriausios akustikos regionų koncertų salėse. Teisę dalyvauti III-ame ture Vilniuje gavo 29 I laipsnio diplomantai. Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamo konkurso dalyvius pagal atlikimo meninį lygį, programos originalumą, sceninę kultūrą vertino ir nugalėtojus rinko specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių vertinimo komisija: kompozitorius, dirigentas, pedagogas Vaclovas Augustinas, muzikologas Viktoras Gerulaitis, kompozitorius, džiazo mokyklos meno vadovas Artūras Novikas, choro dirigentas, pedagogas Kastytis Barisas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Irena Laurušienė, choro dirigentas, pedagogas Dainius Puišys ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovas, kompozitorius Donatas Zakaras. Komisijos garbės narys – dirigentas, pedagogas, kompozitorius Lionginas Abarius.

Anot komisijos sekretorės, konkurso organizatorės Aurelijos Andrejauskaitės, komisijai buvo nelengva, nes į finalą susirinko geriausi Lietuvos dainininkai, kurių lygis beveik nesiskiria. Laureatų diplomus gavo visi dvi dienas vykusios šventės dalyviai. Tiesa, kai kuriems jų teko trečiojo ir antrojo laipsnių diplomai ir tik geriausieji, pelnę 85 ir daugiau balų, gavo pirmojo laipsnio diplomus.

I laipsnio diplomus pelnė ir Kupiškio savivaldybės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ bei Sandros Guginienės ir Nidijos Sankauskienės duetas „Duo“ (vadovė Nidija Sankauskienė). Duetui paskirta  pirmoji vieta kamerinių ansamblių kategorijoje. Už meistriškumą diplomu ir specialiuoju prizu apdovanota šiems  kolektyvams akompanuojanti Edita Dobrickienė.

Šventės, kuri suburia visos Lietuvos vokalinius ansamblius ir solistus, tradicijos puoselėjamos nuo 1971-ųjų. Nuoširdžiai džiaugiamės ir didžiuojamės Kupiškio kultūros centro moterų vokaliniu ansambliu „Versmė“ ir Sandros Guginienės, Nidijos Sankauskienės duetu „Duo“, kurie ne tik siekia aukščiausių rezultatų, nuolatos tobulėja bet ir garsina Kupiškio vardą. Linkime Jums sveikatos, gražių gyvenimo akimirkų bei neblėstančios kūrybinės sėkmės!

Kupiškio kultūros centro informacija

Nuotraukos iš: Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Kupiškio kultūros centro archyvo

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio