Skip to main content
Apžvalgos

Pristatyta paroda „Hirošima ir Nagasakis. Atominė bomba ir žmonija“

By 5 rugpjūčio, 2021No Comments

   Rugpjūčio 5 d. Kupiškio kultūros centre pristatyta unikali, aiškią ir globalią žinią šaukianti paroda „Hirošima ir Nagasakis. Atominė bomba ir žmonija“. Ji skiriama Hirošimos ir Nagasakio bombardavimo 76-osioms tragedijos metinėms paminėti. Parodos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į praeities tragedijas, bet ir į dabarties aktualijas: Ignalinos, Černobylio, Astravo elektrinių grėsmes ir pasekmes visuomenės sveikatai bei gamtai. Šiuose plakatuose atgulė dokumentinės nuotraukos, tapybos darbai, įkvėpti tragiškų įvykių, branduolinio ginklo schemos bei brėžiniai, išlikusių gyvųjų prisiminimai, protestų akimirkos ir kita, kas jungia baisią 1945-ųjų rugpjūčio 6 d. ir 9 d. tragediją. Išskirtinės parodos, atvykusios iš tolimosios Japonijos, atidaryme dalyvavo: Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Jakštas, šios parodos iniciatorius, judėjimo „Prieš atominę ir vandenilinę bombą“ Japonijoje narys, šio judėjimo tarybos atstovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, Černobylio medicinos centro Lietuvoje įkūrėjas ir ilgametis vadovas Gediminas Rimdeika bei Kupiškio „Rotary“ klubo prezidentas Ričardas Barzdenis. Jautrius muzikinius kūrinius dovanojo Kupiškio kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Cantus Vita“, vadovaujamas Marijano Remeikio, renginį vedė Informacijos ir sklaidos skyriaus vadovė Karolina Vaižmužytė.
Gediminas Rimdeika akcentavo, kad ši edukacinė paroda skiriama jaunajai kartai ir tikisi Kupiškio rajono moksleivių aktyvumo. Jis taip pat pristatė statistiką (schema pridėta nuotraukų galerijoje), kad šiuo metu pasaulyje yra sukurta per trylika tūkstančių atominių bombų galvučių, kurios yra grėsmė kiekvienos kartos rytojui.
Plakatų paroda bus eksponuojama Kupiškio kultūros centro Didžiosios salės fojė iki rugsėjo 1 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply