Skip to main content
Apžvalgos

Pristatytas profesionalių teatrų festivalis „Art do“

By 8 vasario, 201622 gegužės, 2016No Comments

Art do-logotipas

Vasario 8 – ąją, Kupiškio savivaldybės kultūros centre, visuomenei buvo pristatytas 2015 m. rugsėjo mėnesį parašytas režisierės Nijolės Ratkienės  projektas „Profesionalių teatrų festivalis „Art do“ Unės Babickaitės vardo premijai laimėti. Pasak projekto sumanytojos, festivalio režisierės N. Ratkienės, projekto tikslas yra pateikti gyventojams aukšto meninio lygio renginių programas. Viena jų — profesionalaus teatro meno sklaida regionuose. Teatro meno sklaida buvo pasirinkta todėl, kad siekiama pagarsinti talentingos, Kupiškio krašte gimusios  aktorės, teatro pedagogės, režisierės Unė Babickaitė, kūrybinį kelią. Unė Babickaitė-Graičiūnienė – lietuvių aktorė ir režisierė, vaidinusi ir režisavusi ne tik Lietuvoje, bet ir Sankt Peterburge, Niujorke, Vašingtone, Londone, Paryžiuje. Buvo pirmoji moteris režisierė Lietuvoje. Ji gimė 1897 metais Kupiškio valsčiaus Laukminiškių kaime. Tada dar buvo Uršule, bet rašytojas Balys Sruoga, norėdamas pabrėžti aktorės išskirtinumą, perkrikštijo ją į Unę – „vienintelę tokią, unikalią“.

2016 m. kovo 20 – 25 dienomis Kupiškio kultūros centre vyks profesionalus teatro festivalis „Art do“. Tai pirmasis profesionalių teatrų festivalis Kupiškyje, kuriuo siekiama plėtoti profesionalaus meno sklaidos tradicijas, sudaryti sąlygas, kad teatro festivalius pamatytų kuo didesnis žiūrovų skaičius. „Art do“  metu tikimės sulaukti žiūrovų iš aplinkinių miestų – Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Utenos, Rokiškio bei kitų. Išskirtiniame festivalyje pasirodys  šeši Lietuvos teatrai su septyniais spektakliais, vienas iš jų „Emilis iš Lionebergos“ bus skirtas vaikų auditorijai. Suaugusieji turės galimybę pamatyti šių teatrų pastatymus: Teatras „Cezario grupė“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Teatras „Atviras ratas“, Juozo Miltinio dramos teatras ir Vilniaus kamerinis teatras. Kovo 21 d. projekto partneris ,Kupiškio etnografijos muziejus, pristatys parodą „Meno aukštybių siekiantiems“ skirtą Unei Babickaitei – Graičiūnienei prisiminti. Iš karto po jos žiūrovus palepinsime nemokamu koncertu, kurį dovanos muzikinė grupė „Rugiaveidė“.

Kupiškio kultūros centro projektą Kupiškyje remia Lietuvos kultūros taryba. Jo sėkmingam  įgyvendinimui suburta kūrybinė komanda, kuriai vadovauja Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė. Už ryšius su visuomene, informacijos sklaidą atsakinga Kupiškio kultūros centro informacijos ir sklaidos skyriaus vedėja – kultūrinės veiklos vadybininkė Karolina Vaižmužytė kartu su dizainere Gintare Baseckaite, scenografiją kuria dailininkė Rimgailė Laskauskaitė, atvykstančių dalyvių gerbuviu rūpinsis Kupiškio kultūros centro pavaduotoja kultūrai Rasa Gudonienė, ūkinius klausimus, susijusius su festivaliu, sprendžia pavaduotojas ūkiui ir bendriesiems reikalams – Rimantas Valma. Kūrybinė komanda džiaugiasi sklandžiai vykstančiais pasirengimo darbais. Noriai į prašymą paremti atsiliepė regiono žiniasklaida ir Kupiškio krašto verslininkai. Pagrindiniais projekto partneriais tapo: Lietuvos kultūros taryba, Kupiškio rajono savivaldybė, Kupiškio etnografijos muziejus, „Panevėžio rytas“, Kupiškio „Rotary“ klubas, „Rokiškio Sirena“, „Kupiškėnų mintys“, „Temainfo.lt“, „Kupiškėnų televizija“, „Bagaslaviškio pieninė“, „Brolių medus“, Radijo stotis „Pulsas“, Sandra Juknienė ir Romas Aleliūnas.
Kviečiame  kupiškėnus ir miesto svečius prisidėti  prie festivalio savo dalyvavimu spektakliuose. Festivalio metu žiūrovams teks svarbi užduotis – paskelbti verdiktą teatrui, kuris laimės Unės Babickaitės vardo premiją. Tikimės, kad projektas sulauks tęstinumo ir žmonių palaikymo.

Bilietai bus platinami Kupiškio kultūros centre (nuo vasario 9 d.) Bilieto kaina į suaugusių spektaklius: 5 ir 7 Eur., į vaikišką spektaklį – 4 Eur. Galima bilietų rezervacija.

Kasos darbo laikas
I – V  9 – 18 val.
Savaitgaliais  1 val. prieš renginį
Pietų pertrauka  13 – 14 val.

Info. tel. (8 459) 35 679
Mob. 8 – 613 06 383

 

Kupiškio kultūros centro informacija
kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply