Skip to main content
Apžvalgos

Vasario 16-oji Kupiškio mieste

By 16 vasario, 20164 kovo, 2016No Comments

Esame maža, bet didi tauta. Pasaulyje mus žino ne tik kaip krepšinio, bet ir kaip labai drąsią šalį. Didžiausių sėkmių pasiekėme būdami kartu tvirtai it suspaustas kumštis, o drauge mes mokėjome panaudoti savo didžiausią ginklą – dainą.  Vytautas Landsbergis yra pasakęs: „Muzika visada gynė laisvę, pati būdama laisvės prieglobstis“ (1994.12.11). Todėl išmokome svarbius įvykius, garbingas datas minėti su daina.

Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus aikštėje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo šventė prasidėjo iškilminga trijų Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija. Susirinkę Kupiškio rajono moksleiviai rankose laikė balionus, kuriuos aukštyn į dangų, su geriausiai palinkėjimais Lietuvai ir jos žmonėms, paleido po Lietuvos valstybės himno. Netrukus sekė nepaprastai gražus reginys. Centrine Kupiškio miesto gatve, link „Kristaus Žengimo į dangų“ bažnyčios, didingai suspindėjo 30 metrų ilgio trispalvė, kurią garbingai nešė KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Kupiškio kuopos kariai savanoriai, Kupiškio kultūros centro pagyvenusiųjų tautinių šokių kolektyvo „Susiedai“ nariai (vad. Dalia Senvaitienė) ir Kupiškio krašto žmonės. Pilietiškumo banga nuvilnijusi akcija „Tautiškumo kelias“ kartu su kleb. dek. kun. mgr. Mindaugu Kučinsku kvietė į Šv. Mišias už Lietuvą ir jos žmones.

Siekiant branginti ir puoselėti istoriją, Kupiškio savivaldybės kultūros centre, buvo pristatyta tapybos darbų paroda „Nepriklausomos Lietuvos kūrėjai“ (iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondų), kurią susirinkusiesiems pristatė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė. Po jos žiūrovai stebėjo proginio koncerto programą, kurioje pasirodė: Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestras (vad. Saulius Laucius), jaunių šokių grupė „Šėltinis“ (vad. Dalia Senvaitienė), Daugpilio (Latvija) lietuviškos dainos ansamblis „Rasa“ (vad. Rimantas Klepšys), Panevėžio bendruomenių rūmų šokių ansamblis „Linas“ (vad. Zita Rimkuvienė) ir kapela „Pokūda“ (vad. Jonas Varnauskas). Renginio vedantieji, rež. Nijolė Ratkienė kartu su Rimvydu Kirstuku, džiaugėsi kupiškėnų patriotiškumu, o Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas visus susirinkusiuosius nuoširdžiai sveikino Lietuvos gimimo dienos proga.

Ypatingos dienos minėjimo programą vainikavo nemokamas muzikos grupės „16Hz“ koncertas ir pilietinė iniciatyva – akcija „Nušvieskime Lietuvą“. Akcijos metu buvo leidžiami dangaus žibintai, todėl Kupiškio naktinė padangė nušvito geltonos, žalios ir raudonos spalvų „žvaigždėmis“…

 

vel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      Kupiškio kultūros centro informacija
(Nuotraukų papildymas iš R. Jablonskio)
kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio