Apžvalgos

Kupiškyje skambėjo ryški profesionalių teatrų festivalio „Art do“ nata

By 29 kovo, 2017 No Comments

Kovo 21-28 dienomis Kupiškis kvėpavo gaiviu teatro oru. Čia vyko Unės Babickaitės Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Art do“, o repertuaras žavėjo net septynių skirtingų teatrų spektaklių ir vienos parodos pristatymais. Šis festivalis – tai pagarbos ženklas gerbiamai kraštietei, aktorei ir režisierei Uršulei Babickaitei – Unei. Jo iniciatorė – Kupiškio kultūros centro režisierė Nijolė Ratkienė. Pagrindinis projekto rėmėjas Lietuvos kultūros taryba, partneris – Kupiškio etnografijos muziejus.

Pavasarį papuošęs antrasis festivalis sukvietė gausų būrį teatro mylėtojų, o vieno spektaklio metu netgi prireikė pristatomų kėdžių. „Art do“ organizatoriai džiaugėsi, kad įvairių žanrų spektakliai nepaliko abejingų ir pasirodymų metu buvo jaučiamas žiūrovų dėmesys, palaikymas.

Festivalis, skatinantis profesionalaus meno sklaidą ir įtraukiantis vietos gyventojus į kultūrinį gyvenimą, ne tik šventė Kupiškio rajono gyventojams bei svečiams, bet ir visai teatro bendruomenei. Tai puiki galimybė susipažinti su profesionaliais atlikėjais, įvertinti jų gabumus, pasisemti patirties. Festivalyje dalyvavę profesionalūs teatrai džiaugėsi galėdami būti jo dalimi, o keletas jų tapo bičiuliais nuo pirmojo „Art do“.

2016-aisiais, šiam profesionalių teatrų festivaliui, rankų darbo nikes gamino šiandien jau šviesaus atminimo keramikas Romualdas Aleliūnas. Šiemet „Art do“ suvenyrus, apdovanojimus kūrė tautodailininkė iš Subačiaus – Genė Vaičikauskienė. Atlikėjų nepamiršo ir dovanas dovanojo šaunieji festivalio rėmėjai: UAB „Durpeta“, Virginijaus Tamulionio IĮ „Palūžusi tuja“, „Brolių medus“, Lietuvos ūkininkų kooperatyvas „Pieno puta“, UAB „Nodama“, Skonio namai „Domino“, tautodailininkė Sandra Juknienė. Unės Babickaitės 500 eurų premiją geriausiam teatrui įsteigė Kupiškio rajono savivaldybė, o jis atiteko teatrui „Atviras ratas“. Neįtikėtina, tačiau ir praeitais metais šis profesionalus teatras nusinešė daugiausiai žiūrovų balsų ir iškovojo pagrindinį prizą. Kupiškio rajono savivaldybės meras kiekvienam teatrui įteikė padėkos raštus, o trečiajam festivaliui pažadėjo Unės Babickaitės vardo premiją kilstelėti dvigubai – net iki 1000 eurų. Šventinę savaitę Kupiškio kultūros centre vedė Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius kartu su režisiere Nijole Ratkiene.

Unės Babickaitės Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Art do“ startavo ir finišavo su iškilmingais muzikos garsais, kuriuos dalino Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestras (vad. Saulius Laucius).

Nuoširdžiai dėkojame visiems festivalio rėmėjams, LR Seimo nariams Audriui Šimui ir Viktorui Rinkevičiui, partneriams, kultūros darbuotojams ir žinoma žiūrovams, kurie yra visų renginių ir festivalių puošmena.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply