Skip to main content
Apžvalgos

Mėgėjų teatrų festivalis „Aukštaitijos rampa“

By 18 lapkričio, 2022No Comments

Lapkričio 18 – 19 dienomis Kupiškio kultūros centre vyksta mėgėjų teatrų festivalis „Aukštaitijos rampa“. Festivalio sumanytojas Kupiškio kultūros centro režisierius Jonas Buziliauskas pristatė atvykusius svečius. Tai Kupiškio rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėją Jurgitą Trifeldienę, ekspertes: LNKC teatro poskyrio specialistę Ireną Maciulevičienę, Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatro režisierę Jolantą Malinauskaitę-Vektorienę, Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentę Vitą Vadoklytę, Panevėžio r. Miežiškių kultūros centro meno vadovę Jurgą Švagždienę. Po svečių tartų sveikinimo žodžių festivalį pradėjo Kupiškio meno mokyklos auklėtiniai: Urtė Baltakytė (mokyt. Genovaitė Bartaševičienė), saksofonininkas Simas Urbanovičius (mokyt. Saulius Vilutis), fleitų ansamlis (mokyt. Irma Paurienė)

Pirmąją festivalio dieną teatro mylėtojams buvo parodyti du spektakliai. Tai Anykščių kultūros centro teatro istorinė drama „Bona Sforca. Atsisveikinimas“ (rež. Jonas Buziliauskas). Pagrindiniame spektaklio siužete – pasakojimas apie Žygimanto Augusto motiną italę Boną Sforcą, kuri visą savo gyvenimą paaukojusi vyrui, sūnui, valstybei tapo visų užmiršta, išduota ir niekam nebereikalinga. Tai moters, valdovės, motinos tragedija. Spektaklis pastatytas vadovaujantis Bonos ir amžininkų laiškais bei metraščiais.

19 val. žiūrovams buvo parodyta Salų dvaro teatro dokumentinė drama „Bunkeris“. „Bunkeris“ – istorija apie rašytoją Kostą Skinkį, kuris draskomas prieštaravimų nežino kuriuo keliu sukti – likti ištikimam Lietuvos partizanams ar, kad galėtų rašyti eiles, parsiduoti priešams ir išduoti draugus. Išdavystės tema išlieka aktuali visais laikais, o ypač dabar, jaučiant karo Ukrainoje alsavimą. Spektaklio režisierius Eligijus Daugnora.

Besibaigiant pirmajai festivalio dienai režisieriai, aktoriai ir stebėtojai rinkosi į Vitražų salę, kurioje kartu su ekspertėmis vyko režisūrinė spektaklių analizė ir aptarimas. Stebėdami spektaklį žiūrovai dažnai patiria įvairias emocijas: nuostabą, nerimą, tačiau po spektaklio išeina su pamąstymais, kitaip pažvelgia į savo gyvenimą, į savo rutiną, todėl buvo gera išgirsti kiekvieno žiūrovo išgyventas emocijas ir patirtus jausmus spektaklio metu.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio