Apžvalgos

„Sveikas, kaimynėli”

By 11 spalio, 2015 21 gegužės, 2016 No Comments

 

Bene kiekvienas yra girdėjęs tiek kandžių, tiek linksmų posakių apie kaimynus. Kaip bebūtų, dauguma žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be jų ir džiaugiasi juos turėdami.

2015 m. gražų spalio 11-osios sekmadienį, Kupiškio kultūros centro Lukonių padalinyje, linksmai praūžė tradicinė, visų laukiama šventė „Sveikas, kaimynėli”. Pakermošiaus šventės varikliuku ir vedėja buvo energingoji Violeta Kunskienė. Renginys prasidėjo nuo…madų! Merginos demonstravo drabužius pagamintus iš džiovintų gėlių ir rudeniškai nubučiuotų lapų. Netrukus scenoje pasirodė ir koncertinę programą pradėjo Lukonių padalinio jaunimo vokalinis ansamblis.

Šventė sukvietė svečius iš kaimynysčių: Antašavos, Subačiaus, Geležių. Antašavietės „Linksmos moteralas” kaimiška tarme juokino svečius, Rimutės Paliulienės linijinių šokių kolektyvas iš Subačiaus „Arnika” padovanojo net tris šokius, o Geležių folklorinis ansamblis (vadovė Lina Veršelienė) privertė užlinguoti salėje, už stalo, sėdėjusius žiūrovus. Lukonių padalinio tercetas „Luknė” žinomomis dainomis taip pat pavergė susirinkusiųjų širdis.

Šventinėje dalyje pozityvias kalbas sakė seimo narys Ričardas Sargūnas, kuris linkėjo gražiai gyventi ir sugyventi, Subačiaus klebonas, Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, Subačiaus seniūnijos seniūnas Vidmantas Paliulis bei bendruomenės pirmininkas Antanas Sutkus, kuris skatino susirinkusiuosius gyventi draugiškai, pabendrauti ir smagiai pasibūti.

Šventiniame koncerte nuo šeimininkių pagamintų gėrybių lūžo stalai. Itin svetingi ir draugiški lukoniečiai kiekvieną pavaišino gardžiais desertais, pyragais, rudeniško derliaus mišrainėmis ir naminiais, tradiciniais vyniotiniais. Padalinio vadovė Violeta visus šventės dalyvius apdovanojo padėkos raštais bei suvenyrais prisiminimui apie šventę. Salėje netrūko nei šokių, nei dainų, nei nuoširdžių kaimyniškų pasikalbėjimų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 Kupiškio kultūros centro informacija
 
kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply