Apžvalgos

Žmogiškųjų mainų akcija siekiant išgelbėti gyvybę Kupiškyje

By 14 spalio, 2015 21 gegužės, 2016 No Comments

 

Sklando dviejų rūšių gandai apie kraujo donorystę, tai teigiama ir neigiama. Vieni skeptiškai puola grūmoti pirštu, kad kraujo donorystė, tai didžiausias blogis, kuris sutrikdo medžiagų apytaką ir nuslopina donorą. Kiti skuba užginčyti, kad tai kaip tik naudinga žmogaus organizmui, nes kraujo davimas pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, ir svarbiausia jog aukodamas savo kraują gali padėti kitam. Kaip bebūtų, esame atsakingi už savo veiksmus, todėl turime teisę pasirinkti, kurią pusę norime palaikyti.

2015m. spalio 14-ąją, Kupiškio kultūros centre, VŠĮ Nacionalinės kraujo donorystės akcijoje sudalyvavo ir „UŽ“ donorystę pasisakė 17 donorų. Iš šių donorų net keli buvo pirmą kartą, tarp jų Kupiškio KC direktorės pavaduotoja kultūrai Rasa Gudonienė. Po kilnaus poelgio Rasa sakė: „Visų pirma jaučiuosi atlikusi pareigą, nepajutau jokio šalutinio poveikio, jaučiuosi geriau nei prieš sėdant į kėdę. Manau, kad kiekvienas geras darbas žmogų pakylėja“.

Nacionalinė kraujo donorystė, tiem kurie šiandien nespėjo ar negalėjo ateiti, siūlo sudalyvauti akcijoje lapkričio ir gruodžio mėnesį. Ji vyks Kupiškio kultūros centre, Vitražų salėje.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Kupiškio kultūros centro informacija
kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply