Skip to main content
Apžvalgos

Šventė „Rudens mozaika“ Juopdėnuose

By 26 lapkričio, 201830 lapkričio, 2018No Comments

Lapkričio 23-osios pavakarę Juodpėnų kaimo žmonės rinkosi į tradicinę rudens šventę „Rudens mozaika – 2018“.  Apart tradicinių rudeninių puokščių parodos, kaimo jubiliatų pagerbimo, turėjom progos pamatyti ir įgyvendinto projekto „Tradicijos – jaunų rankose“ rezultatą – Juodpėnų laisvalaikio salės moterų vokalio ansamblio „Juodupėlė“ tautinius kostiumus, apie kuriuos moterys vis pasvajodavo, bet vis atsirasdavo svarbesnių reikalų – sodinti parkus, gėlynus, remontuoti nuomojamą buvusios mokyklos pastatą, įrengti vaikų žaidimo aikštelę ir t.t. Pagaliau atėjo laikas ir šiai svajonei.

Juodpėnų Jaunimo klubas kartu su Juodpėnų kaimo bendruomene šių metų kovo mėnesį pateikė Kupiškio rajono Vietos Veiklos Grupei paraišką „Tradicijos – jaunų rankose“, kurioje buvo numatyta įsigyti 9 tautinius kostiumus moterų vokaliniam ansambliui „Juodupėlė“.

Projekto vadovė Rasa Kinderevičienė pažymėjo, kad bendra projekto vertė – 2448 Eur, iš kurių 80 % arba 1958,40 Eur sudaro parama, gauta iš ES ir Lietuvos respublikos biudžeto. Iš šios sumos 1664,30 Eur yra Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos ir 293,70 Eur Lietuvos valstybės biudžeto lėšos.

Tačiau reikėjo 20% ir nuosavų lėšų, o eurais tai sudarė ne tiek ir mažai – 489,40 Eur. Ši suma, galima sakyti, yra taip pat sudėtinė, nes  Juodpėnų kaimo bendruomenė prisidėjo 200 Eur., o Juodpėnų Jaunimo klubas – 289,40 Eur. Nors suma nėra labai didelė, bet vieni be paramos šių kostiumų tikrai nebūtume įsigiję.

Vakaronės metų Rasa kartu su Juodpėnų kaimo bibliotekos vedėja Rita Liogiene papasakojo apie Lietuvos regionų tautinius kostiumus, surengė viktoriną jaunimui ir vaikams. Už teisingus atsakymus visi gavo dovanų po austą tautinę juostelę.

Juodpėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Agnė Šerelienė pasidžiaugė nuveiktais darbais, padėkojo kaimo žmonėms už nuoširdų darbą ruošiant šventes, prižiūrint parkus ir gėlynus, pasveikino  su švente ir palinkėjo būti visiems sveikiems.

Vietos saviveiklininkų pasirodymą papildė ir svečiai iš Panevėžio – kanklininkė Aldona Bagdonienė ir muzikinis trio.

Tą vakarą juodpėniškius vienijo skambios dainos,  trankūs šokiai ir geros emocijos.

Juodpėnų kaimo bendruomenės Pirmininkės Agnės Šerelienės informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio